Bestyrelse

Bestyrelsen 2018

 

 

Formand:

Hans Jørgen Ladefoged Baldersvej 52 61315288 hajoladefoged@gmail.com

 

Næstformand:

Carl Chr. Thomsen Ørvigvej 64 24839760 calle.chr.thomsen@gmail.com

 

Sekretær:

Ingeborg Matthesen Syrenhaven 8 51941325 ingeborg.matthesen@gmail.com

 

Kasserer:

Ingeborg Matthesen Syrenhaven 8 51941325 ingeborg.matthesen@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlemmer:

Hanne Iversen Søndergade 59 26683147 hanneiversen59@gmail.co

Finn Laursen Egtvedvej 111 22882732 laursen@birthe-finn.dk

Hans Jørgen Hjort Præstevænget 15 20474449 ihhjort@gmail.com

Kurt Schmidt Tudvadvej 20 40334528 tudvadvej20@gmail.com

 

Bestyrelsessuppleant:

Kjeld Vestergaard

 

Revisorer:

Inger Lehmann

Jens Olesen

 

Revisorsuppleant:

Birte Hansen

 

 

Udvalg med udvalgsformand understreget:

 

Udvalget for indsamling af Museumseffekter og registrering: Udvalget for Bygningerne:

Hans Jørgen Ladefoged Carl Chr. Thomsen

Finn Laursen Finn Laursen

Hans Jørgen Hjort

Kunstudvalg Kurt Schmidt

Ingeborg Matthesen

Hanne Iversen

Hanne Peschardt Aktivitetsudvalg:

Kurt Schmidt Hanne Iversen

Ingeborg Matthesen

Udstillingsudvalg: Hans Jørgen Hjort

Elvin Kristensen Hanne Peschardt

Peter Matthesen Finn Laursen

Astrid Wandel

Jørgen Wandel

Kjeld Vestergård

 

 

Redaktør af bladet:

Inger Lehmann tlf.: 75551348 inger@lehmann.gl

 

Rundvisning af skoleelever/ grupper:

Astrid Wandel, Jørgen Wandel og Inger Lehmann

 

 

 

Lokalhistorisk arkiv:

Jørgen Wandel 51243607 ajwandel@turbopost.dk

Via Kristensen

Hanne Vestergaard

Ketty Skovgård

Johannes Thomsen

 

 

Egtved Museumsforening

Aftensang 1

6040 Egtved

Hjemmeside redaktør:

Finn Laursen

Email: f.laursen@icloud.com